TOP 10 najlepszych miejsc w Polsce do życia na emeryturze. Białystok na zyskującym miejscu! [RANKING]

TOP 10 najlepszych miejsc w Polsce do życia na emeryturze [GALERIA] 10 TOP 10 najlepszych miejsc w Polsce do życia na emeryturze [GALERIA]
TOP 10 najlepszych miejsc w Polsce do życia na emeryturze [GALERIA] / pixabay.com/silviarita/CC0
Ilustracja do artykułu: TOP 10 najlepszych miejsc w Polsce do życia na emeryturze. Białystok na zyskującym miejscu! [RANKING]

Białystok znalazł się na bardzo wysokiej pozycji w rankingu najlepszych miejsc do życia na emeryturze. Zestawienie ukazało się na stronie insidermonkey.com  

Według autorów zestawienia Polska to kraj z bogatą historią i kulturą, który zajmuje ważne miejsce na mapie Europy. 

 - Od jego powstania w X wieku kraj ten pełnił funkcję mostu między zachodem a wschodem. W czasach pokoju stanowił węzeł handlowy, natomiast w czasach wojny - pole bitwy - czytamy na stronie insidermonkey.com.

Dlaczego Polska to najlepsze miejsce do życia na emeryturze?

Możemy się pochwalić pięknymi miastami i zabytkami. Na terenie naszego kraju znajdziemy również niezwykle zróżnicowaną faunę i florę. Wybrzeże Bałtyckie, Tatry, Pojezierze Mazurskie - to tylko niektóre z magicznych miejsc idealnych do życia! Autorzy rankingu podkreślają, że od kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej nie ma problemów z uzyskaniem zgody na pobyt - wystarczy kupić dom i złożyć wniosek. Gorzej jest jednak z opieką zdrowotną, która nie jest na tak wysokim poziomie, jak na zachodzie Europy.

W rankingu brano pod uwagę następujące czynniki: poziom ochrony zdrowia, przestępczość, ceny mieszkań oraz miesięczne koszty wyżywienia.  Ostateczny indeks dla każdego miasta jest obliczany jako średnia ocen wszystkich parametrów, przy czym punkty bonusowe są przyznawane za przekroczenie średniej krajowej, z kolei ujemne punkty za nieprzestrzeganie tych standardów. 

Chcecie wiedzieć, na którym miejscu znalazł się Białystok i inne miasta? Zajrzyjcie do naszej galerii!

>>> Nazwy podlaskich miejscowości, na których można... połamać język [GALERIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie 2017 - data, bilety

Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie 2017 - data, bilety

Bilety na najbardziej roztańczony festiwal w Polsce już w sprzedaży! Ostróda Festiwal po raz kolejny będzie wydarzeniem muzycznym roku, a wszystko już 28 i 29 lipca w Czerwonych Koszarach!

2 godz. 37 min.
Wataha 2: kiedy premiera? Obsada, zwiastun

Wataha 2: kiedy premiera? Obsada, zwiastun

Wataha 2 - poznaliśmy datę premiery nowych odcinków jednego z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. Sprawdź szczegóły drugiego sezonu hitowej produkcji HBO.

4 godz. 13 min.
Mecz Legia - Sandecja 29.07.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Legia - Sandecja 29.07.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Legia - Sandecja 29 lipca jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wywołuje sporo emocji. Wszystko za sprawą sędziego, który pochodzi z...Warszawy. Gdzie obejrzeć mecz? Będzie transmisja TV i ONLINE?

4 godz. 42 min.
Sarahah - co to jest? Aplikacja hitem lata 2017!

Sarahah - co to jest? Aplikacja hitem lata 2017!

Sarahah to nowa najpopularniejsza aplikacja. Co to jest Sarahah i co ma wspólnego ze Snapchatem? Czy jest bezpieczna? Sprawdzamy, o co chodzi!

5 godz. 8 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy