Te drogi na Podlasiu są niebezpiecznie. Sprawdźcie, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków! [MIEJSCA]

Te drogi na Podlasiu są niebezpiecznie [GALERIA] 10 Te drogi na Podlasiu są niebezpiecznie [GALERIA]
Te drogi na Podlasiu są niebezpiecznie [GALERIA] / policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu: Te drogi na Podlasiu są niebezpiecznie. Sprawdźcie, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków! [MIEJSCA]

Policyjne statystyki pokazują, że w 2016 r. doszło w Polsce do aż 33 664 wypadków, w których zginęło ponad 3 tysiące osób. Podlasie jest jednym z województw, w którym jest ich najmniej, jednak mamy najwyższy wskaźnik ofiar śmiertelnych. W których miejscach wypadki zdarzają się najczęściej? Sprawdźcie!

W 2016 r. w Podlaskiem doszło do 686 wypadków. To co prawda jeden z najniższych wyników w Polsce, ale to statystyki, którymi nie ma się co chwalić. Okazuje się, że na Podlasiu mamy największy wskaźnik ofiar śmiertelnych na 100 wypadków. 

Najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość, niedostosowanie  jazdy do warunków atmosferycznych czy nieprawidłowa infrastruktura drogowa. Rekordowy miesiąc to sierpień, a dzień - piątek. 

Wybraliśmy dziesięć miejsc w Podlaskiem, w których w 2016 r. doszło do największej liczby wypadków. Pamiętajcie jednak, że powinniście zachować szczególną ostrożność za każdym razem, jak wsiadacie za kierownicę, a nie tylko na niebezpiecznych odcinkach.

>>> W Białymstoku odbędzie się trzecia edycja sztafety Electrum Ekiden. Biegnąc pomagasz dzieciom

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

23 czerwca 2017, 17:39
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

23 czerwca 2017, 17:25
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

23 czerwca 2017, 17:06
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

23 czerwca 2017, 16:46
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy