Czy stolica Podlasia to dobre miejsce dla turystów? Białystok w ogonie rankingu reputacji miast

Zdjęcie z artykułu: Czy stolica Podlasia to dobre miejsce dla turystów? Białystok w ogonie rankingu reputacji miast Białystok w rankingu miast wojewódzkich; bialystok.pl
Ilustracja do artykułu Czy stolica Podlasia to dobre miejsce dla turystów? Białystok w ogonie rankingu reputacji miast

Z jednej strony wzrosła liczba odwiedzających nas trustów, z drugiej Białystok jest na szarym końcu w najnowszym rankingu reputacji miast 2017.    

Co prawda coraz więcej osób zatrzymuje się w Białymstoku i turyści chwalą nasze miasto za zieleń, czystość, komunikację miejską i infrastrukturę drogową. Dostrzegają zmiany, jakie zaszły w stolicy województwa w ostatnich latach i interesują ich nie tylko takie miejsca jak Pałac Branickich, Ratusz, czy ul. Lipowa, ale też nowy stadion czy Opera i Filharmonia Podlaska. To jednak nadal jesteśmy na szarym końcu w przygotowanym przez premiumbrand.com.pl rankingu reputacji miast  2017. 

Dlaczego odwiedza nas coraz więcej turystów, ale Białystok nie ma najlepszej reputacji wśród Polaków? 

Zrealizowane po raz drugi w Polsce badanie reputacji miast wojewódzkich wskazało ośrodki cieszące się najlepszą opinią wśród Polaków. W rankingu respondenci oceniali poziom zaufania do danego miasta, możliwość polecenia go znajomym, towarzyszącą mu atmosferę medialną, zaangażowanie społeczne oraz warunki pracy w danym mieście.

W tegorocznym zestawieniu prym wiedzie Kraków (73 pkt.), drugą pozycję ex aequo zajmują Gdańsk (72 pkt.) i Wrocław (72 pkt.). Miasto stołeczne Warszawa uplasowało się na piątym miejscu (68 pkt.), za Poznaniem (71 pkt.) i Szczecinem (69 pkt.). Białystok znalazł się na przedostatniej pozycji (65 pkt), gorzej wypadły jedynie Kielce (64 pkt.)

Dziwi tak niska pozycja w rankingu, ponieważ stolica Podlasia ma wiele do zaoferowania nie tylko turystom z Polski, ale również z zagranicy. Piękne zabytki, dużo zielonych terenów, poprawiająca się infrastruktura - to tylko niektóre z plusów tych terenów. Białystok jest też świetną bazą wypadową nie tylko do Białowieży Augustowa czy Supraśla, ale też do takich miejsc jak Grodno czy Wilno. Turyści, którzy odwiedzają stolicę Podlasia mogą zwiedzać nasze miasto korzystając z miejskiej sieci BiKeR i ponad 110 km dróg rowerowych. Przez Białystok przebiega też najpiękniejsza rowerowa trasa Polski, czyli szlak Green Velo, zaglądają więc do nas także podróżujący tym szlakiem.

Być może powodem tak niskiej lokaty w rankingu jest rozwijająca się, ale jednak nadal słaba infrastruktura? Sami mieszkańcy narzekają na trudny dojazd do niektórych miejscowości i miast. A może chodzi o promocję miasta? Jak myślicie? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

>>> Poznaj Białystok podczas przejażdżki zabytkowym "ogórkiem"!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

33 min
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

1 godz. 19 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

2 godz. 23 min.
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

2 godz. 45 min.

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy