Wiemy, kto wygrał 5. PKO Białystok Półmaraton. Zobaczcie relację z wydarzenia [ZDJĘCIA]

2017-05-14 15:42

To było prawdzie święto biegaczy. Christine Moraa Ojgo i Silas Kiprono Too okazali się najlepsi w swoich kategoriach na dystansie 20 kilometrów podczas 5. PKO Białystok Półmaraton.

Zwycięscy wśród mężczyzn Silasowi Kiprono Too przebiegnięcie dystansu zajęło 1 godzinę 5 minut i 58 sekund. Minutę po nim na metę wpadł jego rodak Abel Kibet Rop, następny był Paweł Ochal z Bydgoszczy. Najszybsza wśródkobiet była Kenijka Christine Moraa Ojgo. Drugie miejsce zajęła Anna Łapińska pochodząca z Białegostoku,  trzecie - Olga Krautsova.

W biegach na 5 i 20 kilometrów ulicami stolicy Podlasia uczestniczyło w sumie około 3.5 tysiąca osób. Biegli uczestnicy z 15 krajów, między innymi z Polski, Białorusi, Kenii czy Litwy. Wszyscy wystartowali spod Pałacu Branickich o 10:00.