Uwaga, od dziś zmiana organizacji ruchu na ul. Legionowej!

Zdjęcie z artykułu: Uwaga, od dziś zmiana organizacji ruchu na ul. Legionowej! Przebudowa ulicy Legionowej; bialystok.pl
Ilustracja do artykułu Uwaga, od dziś zmiana organizacji ruchu na ul. Legionowej!

Od 20 lipca nastąpi zmiana organizacja ruchu na fragmencie ul. Legionowej. Jest to związane z rozpoczynającą się przebudową tej ulicy oraz ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.   

Od czwartku (20 lipca) mieszkańcy Białegostoku będą musieli przygotować się na utrudnienia w ruchu związane z budową ulicy Legionowej i Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. 

Podczas pierwszego etapu prac nastąpi całkowite zamknięcie jednej jezdni ul. Legionowej na odcinku od ul. M. Curie-Skłodowskiej do ul. Cieszyńskiej. Utrudnienia dotyczyć będą kierowców jadących w kierunku ul. Wiejskiej, natomiast ruch w kierunku ul. H. Sienkiewicza odbywać się będzie bez zakłóceń. Także autobusy będą kursowały trasami zastępczymi. Dotyczy to linii: 3, 6, 16, 17, 19, 104 i N3. Więcej o zmianie trasy pisaliśmy tutaj:

>>> Białystok: Uwaga, od czwartku kilka autobusów zmieni trasę! Sprawdźcie szczegóły

Inwestycja będzie polegała na budowie ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego na odcinku od ul. Cieszyńskiej do ul. Rynek Sienny. Przebudowany zostanie również dalszy fragment drogi – czyli ul. Legionowa – na odcinku od Rynku Siennego do ul. M. Skłodowskiej–Curie. Długość ulic, które mają być przebudowane, wynosi w sumie ok. 660 m. 

Ulica Legionowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Na całej długości wiodącej w stronę centrum, czyli do ul. M. Skłodowskiej–Curie, zostanie wytyczony buspas na dobudowanym pasie. Po drugiej stronie buspas zostanie utworzony na odcinku od ul. Pięknej w kierunku ul. Kaczorowskiego. Pomiędzy ul. Cieszyńską a Rynkiem Siennym powstanie droga rowerowa, która będzie kolejnym uzupełnionym fragmentem sieci ścieżek w naszym mieście. Zostanie też zbudowana kanalizacja teletechniczna i kanał deszczowy, a wzdłuż jezdni pojawi się nowe oświetlenie uliczne.

Inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w 2017 roku. 

>>> Od weekendu upały, a w piątek IMGW ostrzega przed burzami z gradem!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

32 min
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

1 godz. 18 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

2 godz. 22 min.
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

2 godz. 44 min.

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy