Uwaga, nadciągają piekielne upały i burze z gradem!

Zdjęcie z artykułu: Uwaga, nadciągają piekielne upały i burze z gradem! Nad Polskę nadciągają upały; pixabay.com/CC0
Ilustracja do artykułu Uwaga, nadciągają piekielne upały i burze z gradem!

Tego lata pogoda jest dla nas niezbyt łaskawa. Albo burze z gradem, nawałnice i niskie temperatury, albo upał. A jak będzie teraz?

Niestety, dla wielu województw w Polsce prognoza nie jest optymistyczna. W województwach lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i małopolskim wydano trzeci stopień zagrożenia upałami. Temperatury w tych regionach mogą sięgać nawet ponad 35 stopni. Z kolei w łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim mogą wystąpić burze z gradem. 

Jaka pogoda będzie na Podlasiu? 

Na szczęście fala piekielnych upałów ominie nasz region. Od 10 do 12 sierpnia może być gorąco,ale temperatura raczej nie przekroczy 30 stopni. Jednak nie ominął nas burze z gradem. Pierwszy stopień ostrzeżenia obowiązuje od czwartku do soboty. 

- W czwartek w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze z lokalnym gradem, zwłaszcza na zachodzie i północy województwa. Prognozowana wysokość opadów podczas burz, lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 29°C do 32°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. Podczas burz możliwe porywy do 75 km/h - informuje Maciej Maciejewski, dyżurny synoptyk IMGW.

Z kolei po weekendzie temperatura nieco spadnie i będzie wynosić od 20 do 23 stopni. 

>>> Białystok: Patriotyczny mural znów zniszczony. Wandali szuka policja

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

23 min
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

1 godz. 9 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

2 godz. 13 min.
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

2 godz. 35 min.

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy