Ten kierunek cieszy się rekordową popularnością! UwB podsumowuje rekrutację

Ponad 6500 osób chce studiować na Uniwersytecie w Białymstoku. Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki: ekonomia, prawo i pedagogika.

 

Zdjęcie z artykułu: Ten kierunek cieszy się rekordową popularnością! UwB podsumowuje rekrutację UwB podsumowuje rekrutację; UwB
Ilustracja do artykułu Ten kierunek cieszy się rekordową popularnością! UwB podsumowuje rekrutację

Rejestracja kandydatów na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie zakończyła się w poniedziałek (11.07) W systemie IRK zarejestrowało się 6058 osób - w ubiegłym roku było to 5605 osób. Natomiast na studia II stopnia (magisterskie) jest 483 chętnych. W sumie na UwB zarejestrowanych jest kandydatów 6541.

Najwięcej osób zainteresowanych jest studiowaniem: ekonomii -  574 kandydatów na 155 miejsc, prawa - 571 kandydatów na 200 miejsc; pedagogiki - 524 osoby na 240 miejsc i kryminologii - 483 osoby na 25 miejsc.

Pod względem liczby kandydatów przypadających na jedno miejsce rekordy bije w tym roku kryminologia: ponad 19 zgłoszeń na jedno miejsce. Na II miejscu jest bezpieczeństwo narodowe (10,48  zgłoszeń na jedno miejsce), a zaraz za nim - administracja (9,68 na jedno miejsce). 

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 17 lipca. 

>>> Basowiszcza po raz 28. Polana Boryk ponownie przyciągnie tłum wielbicieli zespołów zza wschodniej granicy

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie 2017 - data, bilety

Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie 2017 - data, bilety

Bilety na najbardziej roztańczony festiwal w Polsce już w sprzedaży! Ostróda Festiwal po raz kolejny będzie wydarzeniem muzycznym roku, a wszystko już 28 i 29 lipca w Czerwonych Koszarach!

2 godz. 37 min.
Wataha 2: kiedy premiera? Obsada, zwiastun

Wataha 2: kiedy premiera? Obsada, zwiastun

Wataha 2 - poznaliśmy datę premiery nowych odcinków jednego z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. Sprawdź szczegóły drugiego sezonu hitowej produkcji HBO.

4 godz. 13 min.
Mecz Legia - Sandecja 29.07.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Legia - Sandecja 29.07.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Legia - Sandecja 29 lipca jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wywołuje sporo emocji. Wszystko za sprawą sędziego, który pochodzi z...Warszawy. Gdzie obejrzeć mecz? Będzie transmisja TV i ONLINE?

4 godz. 42 min.
Sarahah - co to jest? Aplikacja hitem lata 2017!

Sarahah - co to jest? Aplikacja hitem lata 2017!

Sarahah to nowa najpopularniejsza aplikacja. Co to jest Sarahah i co ma wspólnego ze Snapchatem? Czy jest bezpieczna? Sprawdzamy, o co chodzi!

5 godz. 8 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy