Roboty z Politechniki Białostockiej pojechały do Stanów Zjednoczonych

Zdjęcie z artykułu: Roboty z Politechniki Białostockiej pojechały do Stanów Zjednoczonych Roboty z PB w Stanach; Politechnika Białostocka
Ilustracja do artykułu Roboty z Politechniki Białostockiej pojechały do Stanów Zjednoczonych

Bizony z Politechniki Białostockiej na największych na świecie zawodach robotów w Stanach Zjednoczonych. Organizatorzy Robogames 2017 zaplanowali w tym roku ponad 50 konkurencji. ​

Drużyna Bizonów z Wydziału Elektrycznego - startuje w kategorii autonomicznych robotów sumo o wadze do 3kg. Stawka jest wysoka - robot, który zdobędzie pierwsze miejsce w tych zawodach zdobywa certyfikat umożliwiający występ w wielkim finale podczas największych zawodów robotów sumo w Tokio w Japonii.

W skład Polish Bison Team wchodzą członkowie Koła Naukowego Automatyki i Robotyki: Mateusz Czega, Nils Thernström, Tomasz Szczurko i Krzysztof Matus. Poza drużyną z Białegostoku w tej kategorii zarejestrowane są 24 roboty, gównie z USA, Brazylii oraz Meksyku.

Białostockiej drużynie- życzymy powodzenia!

>>> Wiedzieliście, że te marki są z Podlasia?! Znane są w całej Polsce, a nawet na świecie! [GALERIA]

 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Open'er 2017 - MAPA festiwalu

Open'er 2017 - MAPA festiwalu

Open'er 2017 nadchodzi! MAPA festiwalu i informacje praktyczne już teraz na ESKA.pl

32 min
Bogusław Linda FILMY: Psy, Kroll, Sara - najlepsze sceny VIDEO 18+

Bogusław Linda FILMY: Psy, Kroll, Sara - najlepsze sceny VIDEO 18+

Bogusław Linda, jeden z najlepszych polskich aktorów 27 czerwca 2017 roku obchodzi swoje 65 urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć najlepsze sceny Lindy z takich filmów jak Psy, Kroll czy Sara.

58 min
Matura 2017 - WYNIKI online. Kiedy i gdzie sprawdzić?

Matura 2017 - WYNIKI online. Kiedy i gdzie sprawdzić?

Wyniki matury 2017 będą dostępne online? Kiedy i gdzie maturzyści mogą sprawdzić, jak poradzili sobie z egzaminem dojrzałości? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie już teraz na ESKA.pl

1 godz. 26 min.
Harry Potter: analiza całej sagi na 20. rocznicę

Harry Potter: analiza całej sagi na 20. rocznicę

Z okazji 20. rocznicy wydania powieści Harry Potter i Kamień Filozoficzny mamy dla was ekscytującą analizę całej sagi! Ile razy pojawiają się zaklęcia? Który stwór dominuje w książce? Czy dobro pokonało zło? Sprawdź!

1 godz. 35 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy