Tagi:

Przemycali i sprzedawali nielegalną broń. Część gangu zatrzymana na Podlasiu [ZDJĘCIA]

Zatrzymano gang przemytników 3 Zatrzymano gang przemytników
Zatrzymano gang przemytników / CBŚ
Ilustracja do artykułu: Przemycali i sprzedawali nielegalną broń. Część gangu zatrzymana na Podlasiu [ZDJĘCIA]

Broń maszynową, sztucery z optyką, broń krótką i prawie osiem tysięcy sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci CBŚP rozbijając grupę przestępczą trudniącą się przemytem i obrotem bronią. Zatrzymano sześć osób. 

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Wrocławia od kilku miesięcy pracowali nad rozpracowaniem grupy przestępczej, która przemycała różnego rodzaju broń do Polski i po przerobieniu sprzedawała ją na rynku przestępczym. Udało im się ustalić, że dwie sztuki broni zostały zatopione w kanale Gliwickim. Wydobyto je stamtąd. Potem udało się funkcjonariuszom dotrzeć do rusznikarza i pozostałych osób, które przemycały, przerabiały i sprzedawały broń w Polsce i poza jej granicami.

Przy wsparciu kolegów z Katowic i Białegostoku zatrzymali 4 osoby w Śląskim (pow. gliwicki i tarnogórski) i dwie w Podlaskim (pow. augustowski). 

- Policjanci zabezpieczyli w sumie 17 sztuk długiej broni, w tym karabiny maszynowe: czołgowe, sztucery z optyką i tłumikami oraz broń krótką, na przykład pistolety. Wśród zabezpieczonych przedmiotów była również kusza, istotne elementy broni, amunicja oraz kilogram czarnego prochu - mówi kom. Rafał Szymański z CBŚP. 

W sumie zatrzymano sześć osób. Wszystkie usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnego obrotu bronią.

>>> Podlaskie: Sześć osób rannych w wypadku między Bielskiem Podlaskim a Siemiatyczami

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy