Tagi:

Przemycali i sprzedawali nielegalną broń. Część gangu zatrzymana na Podlasiu [ZDJĘCIA]

Zatrzymano gang przemytników 3 Zatrzymano gang przemytników
Zatrzymano gang przemytników / CBŚ
Ilustracja do artykułu: Przemycali i sprzedawali nielegalną broń. Część gangu zatrzymana na Podlasiu [ZDJĘCIA]

Broń maszynową, sztucery z optyką, broń krótką i prawie osiem tysięcy sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci CBŚP rozbijając grupę przestępczą trudniącą się przemytem i obrotem bronią. Zatrzymano sześć osób. 

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Wrocławia od kilku miesięcy pracowali nad rozpracowaniem grupy przestępczej, która przemycała różnego rodzaju broń do Polski i po przerobieniu sprzedawała ją na rynku przestępczym. Udało im się ustalić, że dwie sztuki broni zostały zatopione w kanale Gliwickim. Wydobyto je stamtąd. Potem udało się funkcjonariuszom dotrzeć do rusznikarza i pozostałych osób, które przemycały, przerabiały i sprzedawały broń w Polsce i poza jej granicami.

Przy wsparciu kolegów z Katowic i Białegostoku zatrzymali 4 osoby w Śląskim (pow. gliwicki i tarnogórski) i dwie w Podlaskim (pow. augustowski). 

- Policjanci zabezpieczyli w sumie 17 sztuk długiej broni, w tym karabiny maszynowe: czołgowe, sztucery z optyką i tłumikami oraz broń krótką, na przykład pistolety. Wśród zabezpieczonych przedmiotów była również kusza, istotne elementy broni, amunicja oraz kilogram czarnego prochu - mówi kom. Rafał Szymański z CBŚP. 

W sumie zatrzymano sześć osób. Wszystkie usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnego obrotu bronią.

>>> Podlaskie: Sześć osób rannych w wypadku między Bielskiem Podlaskim a Siemiatyczami

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

23 czerwca 2017, 17:39
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

23 czerwca 2017, 17:25
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

23 czerwca 2017, 17:06
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

23 czerwca 2017, 16:46
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy