Prezydent Białegostoku czuje się dyskryminowany i walczy przed sądem o przywrócenie mu wyższej pensji [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Prezydent Białegostoku czuje się dyskryminowany i walczy przed sądem o przywrócenie mu wyższej pensji [AUDIO] Tadeusz Truskolaski; wikipedia.org/Platforma Obywatelska RP/CC
Ilustracja do artykułu Prezydent Białegostoku czuje się dyskryminowany i walczy przed sądem o przywrócenie mu wyższej pensji [AUDIO]

Tadeusz Truskolaski - prezydent Białegostoku chce cofnięcia decyzji o obniżeniu mu pensji. W poniedziałek (20.03) rozpoczął się proces w tej sprawie.

Rada Miasta Białystok obniżyła zarobki prezydenta 5 października 2016 roku. Głównym powodem tej decyzji był brak absolutorium.

Decyzja radnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca - uważa Tadeusz Truskolaski:

 

Przed sądem prezydent domaga się przywrócenia mu poprzednich zarobków oraz odszkodowania za czas, w którym otrzymywał niższe wynagrodzenie. Wnioskujący o obniżenie pensji radni Prawa i Sprawiedliwości nie zgadzają się z argumentami Tadeusza Truskolaskiego i podkreślają, że powodem ich decyzji jest m.in zła realizacja budżetu miasta.

- Chodzi również o brak inwestycji czy złe zarządzanie oświatą - mówi Marek Chojnowski, radny PiS:

 

Biorąc pod uwagę wszystkie składniki wynagrodzenia, prezydent Białegostoku zarabiał dotąd ok. 13 tys. zł brutto miesięcznie. Obniżka o której zdecydowali radni, to w sumie 3,8 tys. zł brutto. 

>>> Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy