Prezydent Białegostoku czuje się dyskryminowany i walczy przed sądem o przywrócenie mu wyższej pensji [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Prezydent Białegostoku czuje się dyskryminowany i walczy przed sądem o przywrócenie mu wyższej pensji [AUDIO] Tadeusz Truskolaski; wikipedia.org/Platforma Obywatelska RP/CC
Ilustracja do artykułu Prezydent Białegostoku czuje się dyskryminowany i walczy przed sądem o przywrócenie mu wyższej pensji [AUDIO]

Tadeusz Truskolaski - prezydent Białegostoku chce cofnięcia decyzji o obniżeniu mu pensji. W poniedziałek (20.03) rozpoczął się proces w tej sprawie.

Rada Miasta Białystok obniżyła zarobki prezydenta 5 października 2016 roku. Głównym powodem tej decyzji był brak absolutorium.

Decyzja radnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca - uważa Tadeusz Truskolaski:

 

Przed sądem prezydent domaga się przywrócenia mu poprzednich zarobków oraz odszkodowania za czas, w którym otrzymywał niższe wynagrodzenie. Wnioskujący o obniżenie pensji radni Prawa i Sprawiedliwości nie zgadzają się z argumentami Tadeusza Truskolaskiego i podkreślają, że powodem ich decyzji jest m.in zła realizacja budżetu miasta.

- Chodzi również o brak inwestycji czy złe zarządzanie oświatą - mówi Marek Chojnowski, radny PiS:

 

Biorąc pod uwagę wszystkie składniki wynagrodzenia, prezydent Białegostoku zarabiał dotąd ok. 13 tys. zł brutto miesięcznie. Obniżka o której zdecydowali radni, to w sumie 3,8 tys. zł brutto. 

>>> Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dee Dee znalazła Wojtka, ale cały romantyzm prysnął

Dee Dee znalazła Wojtka, ale cały romantyzm prysnął

Dziewczyna szukająca polskiego chłopaka w internecie dojechała do Polski! O co dokładnie chodziło w filmiku? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl

22 marca 2017, 23:49
Popek x Sobota x Matheo - cyrk, hala sportowa i tor rajdowy w teledysku Bajka! ZDJĘCIA

Popek x Sobota x Matheo - cyrk, hala sportowa i tor rajdowy w teledysku Bajka! ZDJĘCIA

Popek, Sobota i Matheo w nowym teledysku pokazują 'bajkę' ciekawych ludzi! Zdjęcia z klipu do obejrzenia - tylko na ESKA.pl!

22 marca 2017, 20:32
Cenzura na YouTube: co to jest Restricted Mode?

Cenzura na YouTube: co to jest Restricted Mode?

YouTube przeprasza za blokowanie filmów o tematyce LGBT w trybie ograniczonego dostępu. Jak do tego doszło i o co dokładnie chodzi w Restricted Mode?

22 marca 2017, 19:35
Eurowizja 2017: reprezentantka Rosji jednak nie wystąpi w Kijowie!

Eurowizja 2017: reprezentantka Rosji jednak nie wystąpi w Kijowie!

Reprezentantka Rosji na Eurowizji 2017 nie wystąpi w Kijowie. Dlaczego Julia Samoylova nie może wziąć udziału w finale konkursu na Ukrainie?

22 marca 2017, 17:08

Podpisz Oświadczenie Woli - możesz uratujesz komuś życie ...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy