Prezydent Białegostoku czuje się dyskryminowany i walczy przed sądem o przywrócenie mu wyższej pensji [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Prezydent Białegostoku czuje się dyskryminowany i walczy przed sądem o przywrócenie mu wyższej pensji [AUDIO] Tadeusz Truskolaski; wikipedia.org/Platforma Obywatelska RP/CC
Ilustracja do artykułu Prezydent Białegostoku czuje się dyskryminowany i walczy przed sądem o przywrócenie mu wyższej pensji [AUDIO]

Tadeusz Truskolaski - prezydent Białegostoku chce cofnięcia decyzji o obniżeniu mu pensji. W poniedziałek (20.03) rozpoczął się proces w tej sprawie.

Rada Miasta Białystok obniżyła zarobki prezydenta 5 października 2016 roku. Głównym powodem tej decyzji był brak absolutorium.

Decyzja radnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca - uważa Tadeusz Truskolaski:

 

Przed sądem prezydent domaga się przywrócenia mu poprzednich zarobków oraz odszkodowania za czas, w którym otrzymywał niższe wynagrodzenie. Wnioskujący o obniżenie pensji radni Prawa i Sprawiedliwości nie zgadzają się z argumentami Tadeusza Truskolaskiego i podkreślają, że powodem ich decyzji jest m.in zła realizacja budżetu miasta.

- Chodzi również o brak inwestycji czy złe zarządzanie oświatą - mówi Marek Chojnowski, radny PiS:

 

Biorąc pod uwagę wszystkie składniki wynagrodzenia, prezydent Białegostoku zarabiał dotąd ok. 13 tys. zł brutto miesięcznie. Obniżka o której zdecydowali radni, to w sumie 3,8 tys. zł brutto. 

>>> Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

2 godz. 53 min.
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

3 godz. 11 min.
Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol to kolejny hit, o który pytają widzowie spotu. Co to za piosenka? Odpowiedź znajdziecie już teraz na ESKA.pl

3 godz. 50 min.
Matura 2017 z polskiego - najgorsze odpowiedzi, nie popełnij tych błędów!

Matura 2017 z polskiego - najgorsze odpowiedzi, nie popełnij tych błędów!

Prawie każdemu z nas zdarza popełnić czasem jakiś błąd i zazwyczaj Niestety na maturze z języka polskiego pomyłki i literówki nie ujdą nikomu płazem. 

3 godz. 53 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy