Prezydent Białegostoku czuje się dyskryminowany i walczy przed sądem o przywrócenie mu wyższej pensji [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Prezydent Białegostoku czuje się dyskryminowany i walczy przed sądem o przywrócenie mu wyższej pensji [AUDIO] Tadeusz Truskolaski; wikipedia.org/Platforma Obywatelska RP/CC
Ilustracja do artykułu Prezydent Białegostoku czuje się dyskryminowany i walczy przed sądem o przywrócenie mu wyższej pensji [AUDIO]

Tadeusz Truskolaski - prezydent Białegostoku chce cofnięcia decyzji o obniżeniu mu pensji. W poniedziałek (20.03) rozpoczął się proces w tej sprawie.

Rada Miasta Białystok obniżyła zarobki prezydenta 5 października 2016 roku. Głównym powodem tej decyzji był brak absolutorium.

Decyzja radnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca - uważa Tadeusz Truskolaski:

 

Przed sądem prezydent domaga się przywrócenia mu poprzednich zarobków oraz odszkodowania za czas, w którym otrzymywał niższe wynagrodzenie. Wnioskujący o obniżenie pensji radni Prawa i Sprawiedliwości nie zgadzają się z argumentami Tadeusza Truskolaskiego i podkreślają, że powodem ich decyzji jest m.in zła realizacja budżetu miasta.

- Chodzi również o brak inwestycji czy złe zarządzanie oświatą - mówi Marek Chojnowski, radny PiS:

 

Biorąc pod uwagę wszystkie składniki wynagrodzenia, prezydent Białegostoku zarabiał dotąd ok. 13 tys. zł brutto miesięcznie. Obniżka o której zdecydowali radni, to w sumie 3,8 tys. zł brutto. 

>>> Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Open'er 2017 - MAPA festiwalu

Open'er 2017 - MAPA festiwalu

Open'er 2017 nadchodzi! MAPA festiwalu i informacje praktyczne już teraz na ESKA.pl

32 min
Bogusław Linda FILMY: Psy, Kroll, Sara - najlepsze sceny VIDEO 18+

Bogusław Linda FILMY: Psy, Kroll, Sara - najlepsze sceny VIDEO 18+

Bogusław Linda, jeden z najlepszych polskich aktorów 27 czerwca 2017 roku obchodzi swoje 65 urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć najlepsze sceny Lindy z takich filmów jak Psy, Kroll czy Sara.

58 min
Matura 2017 - WYNIKI online. Kiedy i gdzie sprawdzić?

Matura 2017 - WYNIKI online. Kiedy i gdzie sprawdzić?

Wyniki matury 2017 będą dostępne online? Kiedy i gdzie maturzyści mogą sprawdzić, jak poradzili sobie z egzaminem dojrzałości? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie już teraz na ESKA.pl

1 godz. 26 min.
Harry Potter: analiza całej sagi na 20. rocznicę

Harry Potter: analiza całej sagi na 20. rocznicę

Z okazji 20. rocznicy wydania powieści Harry Potter i Kamień Filozoficzny mamy dla was ekscytującą analizę całej sagi! Ile razy pojawiają się zaklęcia? Który stwór dominuje w książce? Czy dobro pokonało zło? Sprawdź!

1 godz. 35 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy