Latem białostoczanie będą mogli usiąść na "sprytnych ławkach"

Zdjęcie z artykułu: Latem białostoczanie będą mogli usiąść na "sprytnych ławkach" Sprytne ławki w Białymstoku; wikipedia.org/Gumisza/CC
Ilustracja do artykułu Latem białostoczanie będą mogli usiąść na "sprytnych ławkach"

"Sprytne ławki" w centrum Białymstoku staną pod koniec czerwca. Będzie ich pięć - później może pojawią się nowe. Magistrat ogłosił właśnie przetarg na ich dostawę i montaż.      

Sprytne ławki wyposażone będą w panel słoneczny i minimum dwa porty USB. Dzięki temu będziemy mogli naładować baterię w telefonie, a także szybko skorzystać z internetu. Niektóre dodatkowo będą posiadały stojak rowerowy.

 Ławki mają się pojawić na Rynku Kościuszki oraz na ulicach: Liniarskiego (obok budynku Uniwersytetu w Białymstoku), Kilińskiego oraz na ulicy Kalinowskiego w pobliżu Białostockiego Teatru Lalek.

Inwestycja będzie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Jej koszt to 103 tysiące złotych.

>>> Magiczne Podlasie Południowe. Zobacz fantastyczne zdjęcia nadbużańskich terenów [GALERIA]

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia od ESKA INFO

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

48 min
10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

Wakacje szkodzą zdrowiu? Niektórym na pewno! Sprawdź, co przytrafiło się największym wakacyjnym pechowcom i nie popełnij ich błędu, podczas swojego urlopu.

49 min
Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak w Azja Express 2. Kim jest kolega Joanny Przetakiewicz? To on jest odpowiedzialny za wizualizację wizyty u Ellen DeGeneres!

52 min
Syn Filipa Chajzera będzie miał na imię... Ojciec zdradził imię syna!

Syn Filipa Chajzera będzie miał na imię... Ojciec zdradził imię syna!

Filip Chajzer ujawnił imię swojego spodzewanego dziecka. Zaskoczył wszystkich mówiąc o tym podczas oprowadzania kamery TVNu po kulisach sceny festiwalu w Sopocie. 

1 godz. 37 min.

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy