Latem białostoczanie będą mogli usiąść na "sprytnych ławkach"

Zdjęcie z artykułu: Latem białostoczanie będą mogli usiąść na "sprytnych ławkach" Sprytne ławki w Białymstoku; wikipedia.org/Gumisza/CC
Ilustracja do artykułu Latem białostoczanie będą mogli usiąść na "sprytnych ławkach"

"Sprytne ławki" w centrum Białymstoku staną pod koniec czerwca. Będzie ich pięć - później może pojawią się nowe. Magistrat ogłosił właśnie przetarg na ich dostawę i montaż.      

Sprytne ławki wyposażone będą w panel słoneczny i minimum dwa porty USB. Dzięki temu będziemy mogli naładować baterię w telefonie, a także szybko skorzystać z internetu. Niektóre dodatkowo będą posiadały stojak rowerowy.

 Ławki mają się pojawić na Rynku Kościuszki oraz na ulicach: Liniarskiego (obok budynku Uniwersytetu w Białymstoku), Kilińskiego oraz na ulicy Kalinowskiego w pobliżu Białostockiego Teatru Lalek.

Inwestycja będzie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Jej koszt to 103 tysiące złotych.

>>> Magiczne Podlasie Południowe. Zobacz fantastyczne zdjęcia nadbużańskich terenów [GALERIA]

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia od ESKA INFO

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Despacito: chłopak tańczy z kozami do przeboju Luisa Fonsi VIDEO

Despacito: chłopak tańczy z kozami do przeboju Luisa Fonsi VIDEO

Despacito to najpopularniejszy numer ostatnich miesięcy. Piosenka doczekała się wielu coverów, parodii oraz najróżniejszych przeróbek. Teraz do przeboju Luisa Fonsi zatańczył pewien chłopak z...kozami.

11 min
Open'er 2017 - MAPA festiwalu

Open'er 2017 - MAPA festiwalu

Open'er 2017 nadchodzi! MAPA festiwalu i informacje praktyczne już teraz na ESKA.pl

41 min
Bogusław Linda FILMY: Psy, Kroll, Sara - najlepsze sceny VIDEO 18+

Bogusław Linda FILMY: Psy, Kroll, Sara - najlepsze sceny VIDEO 18+

Bogusław Linda, jeden z najlepszych polskich aktorów 27 czerwca 2017 roku obchodzi swoje 65 urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć najlepsze sceny Lindy z takich filmów jak Psy, Kroll czy Sara.

1 godz. 7 min.
Matura 2017 - WYNIKI online. Kiedy i gdzie sprawdzić?

Matura 2017 - WYNIKI online. Kiedy i gdzie sprawdzić?

Wyniki matury 2017 będą dostępne online? Kiedy i gdzie maturzyści mogą sprawdzić, jak poradzili sobie z egzaminem dojrzałości? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie już teraz na ESKA.pl

1 godz. 35 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy