Kto zostanie laureatem nagrody im. Kazaneckiego? Dowiemy się w ten piątek!

Zdjęcie z artykułu: Kto zostanie laureatem nagrody im. Kazaneckiego? Dowiemy się w ten piątek! Wręczenie nagród już w ten piątek; bialystok.pl
Ilustracja do artykułu Kto zostanie laureatem nagrody im. Kazaneckiego? Dowiemy się w ten piątek!

Już 24 marca poznamy laureata tegorocznej edycji Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Otrzymują ją twórcy związani z Podlasiem, którzy piszą o regionie lub ich książki zostały wydane w Białymstoku. 

Szansę na tytuł zwycięzcy mają: 

  • Natalia Fiedorczuk („Jak pokochać centra handlowe”, Wydawnictwo Wielka Litera, Warszawa 2016),
  • Piotr Janicki („13 sztuk”, Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, Wrocław 2016),
  • Aneta Prymaka-Oniszk  („Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy”, Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2016),
  • Szymon Teżewski  („Eteromanka”, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, Białystok 2016).

Te cztery propozycje kapitału konkursowa wybrała spośród 22 zgłoszeń. 

- Nagroda literacka prezydenta Białegostoku ma duże znaczenie w promowaniu literatury i kultury miasta oraz naszego regionu. Cieszę się, że z roku na rok konkurs rozwija się i popularyzuje wiedzę na temat twórczości Wiesława Kazaneckiego – mówi  Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Wręczenie nagród odbędzie się 24 marca  o godz. 18.00 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa. W ubiegłym roku laureatami nagrody zostali Jerzy Plutowicz i Michał Książek.

Nagroda Literacka Prezydenta Miasta Białegostoku im. W. Kazaneckiego

 

Nagroda im. Kazaneckiego przyznawana jest od 1991 roku. Otrzymują ją twórcy związani z Podlasiem, którzy piszą o regionie bądź ich książki zostały wydane w Białymstoku. Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać instytucje kultury, stowarzyszenia zawodowe, twórcze i kulturalne, redakcje środków masowego przekazu i inne podmioty. Zgłoszenia mogą dotyczyć utworów z różnych gatunków literackich, również e-booki, za wyjątkiem antologii, opracowań i publikacji naukowych oraz maszynopisów.

>>> Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci!

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia od ESKA INFO

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Open'er 2017 - MAPA festiwalu

Open'er 2017 - MAPA festiwalu

Open'er 2017 nadchodzi! MAPA festiwalu i informacje praktyczne już teraz na ESKA.pl

32 min
Bogusław Linda FILMY: Psy, Kroll, Sara - najlepsze sceny VIDEO 18+

Bogusław Linda FILMY: Psy, Kroll, Sara - najlepsze sceny VIDEO 18+

Bogusław Linda, jeden z najlepszych polskich aktorów 27 czerwca 2017 roku obchodzi swoje 65 urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć najlepsze sceny Lindy z takich filmów jak Psy, Kroll czy Sara.

58 min
Matura 2017 - WYNIKI online. Kiedy i gdzie sprawdzić?

Matura 2017 - WYNIKI online. Kiedy i gdzie sprawdzić?

Wyniki matury 2017 będą dostępne online? Kiedy i gdzie maturzyści mogą sprawdzić, jak poradzili sobie z egzaminem dojrzałości? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie już teraz na ESKA.pl

1 godz. 26 min.
Harry Potter: analiza całej sagi na 20. rocznicę

Harry Potter: analiza całej sagi na 20. rocznicę

Z okazji 20. rocznicy wydania powieści Harry Potter i Kamień Filozoficzny mamy dla was ekscytującą analizę całej sagi! Ile razy pojawiają się zaklęcia? Który stwór dominuje w książce? Czy dobro pokonało zło? Sprawdź!

1 godz. 35 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy