Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci!

Zdjęcie z artykułu: Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci! Złotówki utworzą kilometry dobra.; Caritas Archidiecezji Białostockiej
Ilustracja do artykułu Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci!

Caritas Archidiecezji  Białostockiej  po raz czwarty włącza się do międzynarodowej kampanii dobroczynnej. Tym razem pieniądze zebrane w ramach akcji Kilometry Dobra wspomogą ośrodek leczenia uzależnień Metanoia w Czarnej Białostockiej.

Tegoroczną akcję zainaugurowała SP 43 w Białymstoku, ponieważ to właśnie ta szkoła w ubiegłym roku uzbierała najwięcej złotówek.

Kilometry Dobra 2017 trwają od 1 marca do 4 czerwca i odbywają się pod hasłem "Zostań Mistrzem Świata w Dobroci". Zwycięzca ubiegłorocznych zawodów, czyli Białystok reprezentowany przez Caritas Archidiecezji Białostockiej, ponownie zbiera pieniądze na ratowanie Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia. 

Aby ośrodek mógł dalej funkcjonować konieczny jest generalny remont budynku, którego koszt szacowany jest na milion złotych. W tym momencie organizacji udało się zebrać zaledwie połowę tej kwoty, a remont ma być przeprowadzony do końca tego roku. 

Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale. Finał akcji będzie miał miejsce 4 czerwca. W Białymstoku odbędzie się pod Teatrem Dramatycznym. Do rekordu potrzebnych jest 75 km, czyli ponad 3,3 mln zł.

Idea akcji

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, coroczna akcja, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata. 
To kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. W ciągu ostatnich 3 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 2,3 mln zł na realizację 80 celów.

W ubiegłym roku Białostocka Caritas uzbierała 271 635 złotówek, czyli 4946 metrów dobra.

>>> Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

2 godz. 51 min.
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

3 godz. 9 min.
Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol to kolejny hit, o który pytają widzowie spotu. Co to za piosenka? Odpowiedź znajdziecie już teraz na ESKA.pl

3 godz. 48 min.
Matura 2017 z polskiego - najgorsze odpowiedzi, nie popełnij tych błędów!

Matura 2017 z polskiego - najgorsze odpowiedzi, nie popełnij tych błędów!

Prawie każdemu z nas zdarza popełnić czasem jakiś błąd i zazwyczaj Niestety na maturze z języka polskiego pomyłki i literówki nie ujdą nikomu płazem. 

3 godz. 51 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy