Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci!

Zdjęcie z artykułu: Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci! Złotówki utworzą kilometry dobra.; Caritas Archidiecezji Białostockiej
Ilustracja do artykułu Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci!

Caritas Archidiecezji  Białostockiej  po raz czwarty włącza się do międzynarodowej kampanii dobroczynnej. Tym razem pieniądze zebrane w ramach akcji Kilometry Dobra wspomogą ośrodek leczenia uzależnień Metanoia w Czarnej Białostockiej.

Tegoroczną akcję zainaugurowała SP 43 w Białymstoku, ponieważ to właśnie ta szkoła w ubiegłym roku uzbierała najwięcej złotówek.

Kilometry Dobra 2017 trwają od 1 marca do 4 czerwca i odbywają się pod hasłem "Zostań Mistrzem Świata w Dobroci". Zwycięzca ubiegłorocznych zawodów, czyli Białystok reprezentowany przez Caritas Archidiecezji Białostockiej, ponownie zbiera pieniądze na ratowanie Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia. 

Aby ośrodek mógł dalej funkcjonować konieczny jest generalny remont budynku, którego koszt szacowany jest na milion złotych. W tym momencie organizacji udało się zebrać zaledwie połowę tej kwoty, a remont ma być przeprowadzony do końca tego roku. 

Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale. Finał akcji będzie miał miejsce 4 czerwca. W Białymstoku odbędzie się pod Teatrem Dramatycznym. Do rekordu potrzebnych jest 75 km, czyli ponad 3,3 mln zł.

Idea akcji

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, coroczna akcja, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata. 
To kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. W ciągu ostatnich 3 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 2,3 mln zł na realizację 80 celów.

W ubiegłym roku Białostocka Caritas uzbierała 271 635 złotówek, czyli 4946 metrów dobra.

>>> Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dee Dee znalazła Wojtka, ale cały romantyzm prysnął

Dee Dee znalazła Wojtka, ale cały romantyzm prysnął

Dziewczyna szukająca polskiego chłopaka w internecie dojechała do Polski! O co dokładnie chodziło w filmiku? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl

22 marca 2017, 23:49
Popek x Sobota x Matheo - cyrk, hala sportowa i tor rajdowy w teledysku Bajka! ZDJĘCIA

Popek x Sobota x Matheo - cyrk, hala sportowa i tor rajdowy w teledysku Bajka! ZDJĘCIA

Popek, Sobota i Matheo w nowym teledysku pokazują 'bajkę' ciekawych ludzi! Zdjęcia z klipu do obejrzenia - tylko na ESKA.pl!

22 marca 2017, 20:32
Cenzura na YouTube: co to jest Restricted Mode?

Cenzura na YouTube: co to jest Restricted Mode?

YouTube przeprasza za blokowanie filmów o tematyce LGBT w trybie ograniczonego dostępu. Jak do tego doszło i o co dokładnie chodzi w Restricted Mode?

22 marca 2017, 19:35
Eurowizja 2017: reprezentantka Rosji jednak nie wystąpi w Kijowie!

Eurowizja 2017: reprezentantka Rosji jednak nie wystąpi w Kijowie!

Reprezentantka Rosji na Eurowizji 2017 nie wystąpi w Kijowie. Dlaczego Julia Samoylova nie może wziąć udziału w finale konkursu na Ukrainie?

22 marca 2017, 17:08

Podpisz Oświadczenie Woli - możesz uratujesz komuś życie ...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy