Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci!

Zdjęcie z artykułu: Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci! Złotówki utworzą kilometry dobra.; Caritas Archidiecezji Białostockiej
Ilustracja do artykułu Kilometry Dobra 2017. Białostocka Caritas spróbuje obronić tytuł Mistrza Świata w Dobroci!

Caritas Archidiecezji  Białostockiej  po raz czwarty włącza się do międzynarodowej kampanii dobroczynnej. Tym razem pieniądze zebrane w ramach akcji Kilometry Dobra wspomogą ośrodek leczenia uzależnień Metanoia w Czarnej Białostockiej.

Tegoroczną akcję zainaugurowała SP 43 w Białymstoku, ponieważ to właśnie ta szkoła w ubiegłym roku uzbierała najwięcej złotówek.

Kilometry Dobra 2017 trwają od 1 marca do 4 czerwca i odbywają się pod hasłem "Zostań Mistrzem Świata w Dobroci". Zwycięzca ubiegłorocznych zawodów, czyli Białystok reprezentowany przez Caritas Archidiecezji Białostockiej, ponownie zbiera pieniądze na ratowanie Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia. 

Aby ośrodek mógł dalej funkcjonować konieczny jest generalny remont budynku, którego koszt szacowany jest na milion złotych. W tym momencie organizacji udało się zebrać zaledwie połowę tej kwoty, a remont ma być przeprowadzony do końca tego roku. 

Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale. Finał akcji będzie miał miejsce 4 czerwca. W Białymstoku odbędzie się pod Teatrem Dramatycznym. Do rekordu potrzebnych jest 75 km, czyli ponad 3,3 mln zł.

Idea akcji

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, coroczna akcja, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata. 
To kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. W ciągu ostatnich 3 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 2,3 mln zł na realizację 80 celów.

W ubiegłym roku Białostocka Caritas uzbierała 271 635 złotówek, czyli 4946 metrów dobra.

>>> Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Despacito: chłopak tańczy z kozami do przeboju Luisa Fonsi VIDEO

Despacito: chłopak tańczy z kozami do przeboju Luisa Fonsi VIDEO

Despacito to najpopularniejszy numer ostatnich miesięcy. Piosenka doczekała się wielu coverów, parodii oraz najróżniejszych przeróbek. Teraz do przeboju Luisa Fonsi zatańczył pewien chłopak z...kozami.

10 min
Open'er 2017 - MAPA festiwalu

Open'er 2017 - MAPA festiwalu

Open'er 2017 nadchodzi! MAPA festiwalu i informacje praktyczne już teraz na ESKA.pl

40 min
Bogusław Linda FILMY: Psy, Kroll, Sara - najlepsze sceny VIDEO 18+

Bogusław Linda FILMY: Psy, Kroll, Sara - najlepsze sceny VIDEO 18+

Bogusław Linda, jeden z najlepszych polskich aktorów 27 czerwca 2017 roku obchodzi swoje 65 urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć najlepsze sceny Lindy z takich filmów jak Psy, Kroll czy Sara.

1 godz. 6 min.
Matura 2017 - WYNIKI online. Kiedy i gdzie sprawdzić?

Matura 2017 - WYNIKI online. Kiedy i gdzie sprawdzić?

Wyniki matury 2017 będą dostępne online? Kiedy i gdzie maturzyści mogą sprawdzić, jak poradzili sobie z egzaminem dojrzałości? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie już teraz na ESKA.pl

1 godz. 34 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy