Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany

Zdjęcie z artykułu: Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany Pierwsze bociany na Podlasiu; pixabay.com/blickpixel/CC0
Ilustracja do artykułu Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany

W tym roku bociany przyleciały wcześniej, niż przed rokiem. Symbol nadchodzącej wiosny pojawiły się już między innymi w okolicach Bociek i Łomży. 

Charakterystycznie opierzony biało-czarny ptak o długim czerwonym dziobie i tak samo zabarwionych cienkich nogach do Polski wraca na wiosnę i odlatuje późnym latem, gdy dni stają się co raz bardziej chłodne. W kulturze zakorzeniło się więc przekonanie, że powrót bociana oznacza zbliżające się ciepłe i słoneczne dni.

W tym roku, oprócz bociana także inne ptaki pojawiły się wcześniej: żurawie, gęsi, skowronki czy czajki. Może zwiastować szybkie nadejście wiosny.

Z prowadzonych od lat przez służby meteorologiczne obserwacji fenologicznych wynika, że ogromna większość ptaków przylatuje do nas przed 10 kwietnia. Najwcześniej w ostatnich latach bocian pojawił się w okolicach Łomży w 2008 roku. Przyleciał wtedy 4 marca. 

>>> Nowe ścieżki rowerowe w Białymstoku. Sprawdź gdzie powstaną

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia od ESKA INFO

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - transmisja na żywo. Gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to spektakularne i rzadkie zjawisko astronomiczne, które będziemy mieli okazję podziwiać już 21 sierpnia. Umożliwi nam to transmisja na żywo. Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2017?

49 min
10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

10 dowodów, że wakacje szkodzą zdrowiu

Wakacje szkodzą zdrowiu? Niektórym na pewno! Sprawdź, co przytrafiło się największym wakacyjnym pechowcom i nie popełnij ich błędu, podczas swojego urlopu.

50 min
Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak - kim jest autor wizualizacji wizyty u Ellen DeGeneres?

Łukasz Jakóbiak w Azja Express 2. Kim jest kolega Joanny Przetakiewicz? To on jest odpowiedzialny za wizualizację wizyty u Ellen DeGeneres!

53 min
Syn Filipa Chajzera będzie miał na imię... Ojciec zdradził imię syna!

Syn Filipa Chajzera będzie miał na imię... Ojciec zdradził imię syna!

Filip Chajzer ujawnił imię swojego spodzewanego dziecka. Zaskoczył wszystkich mówiąc o tym podczas oprowadzania kamery TVNu po kulisach sceny festiwalu w Sopocie. 

1 godz. 38 min.

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy