Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany

Zdjęcie z artykułu: Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany Pierwsze bociany na Podlasiu; pixabay.com/blickpixel/CC0
Ilustracja do artykułu Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany

W tym roku bociany przyleciały wcześniej, niż przed rokiem. Symbol nadchodzącej wiosny pojawiły się już między innymi w okolicach Bociek i Łomży. 

Charakterystycznie opierzony biało-czarny ptak o długim czerwonym dziobie i tak samo zabarwionych cienkich nogach do Polski wraca na wiosnę i odlatuje późnym latem, gdy dni stają się co raz bardziej chłodne. W kulturze zakorzeniło się więc przekonanie, że powrót bociana oznacza zbliżające się ciepłe i słoneczne dni.

W tym roku, oprócz bociana także inne ptaki pojawiły się wcześniej: żurawie, gęsi, skowronki czy czajki. Może zwiastować szybkie nadejście wiosny.

Z prowadzonych od lat przez służby meteorologiczne obserwacji fenologicznych wynika, że ogromna większość ptaków przylatuje do nas przed 10 kwietnia. Najwcześniej w ostatnich latach bocian pojawił się w okolicach Łomży w 2008 roku. Przyleciał wtedy 4 marca. 

>>> Nowe ścieżki rowerowe w Białymstoku. Sprawdź gdzie powstaną

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia od ESKA INFO

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Majówka 2017

Majówka 2017

MAJÓWKA 2017 - wszystko w jednym miejscu! Wydarzenia, informacje o koncertach, pogoda na majówkę 29.04.-3.05.2017, czy 2 maja jest wolne i gdzie zrobić zakupy w długi weekend majowy sprawdzisz już teraz na ESKA.pl!

2 godz. 46 min.
Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: sklepy otwarte. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

3 godz. 4 min.
Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol

Piosenka z reklamy mieszkań Murapol to kolejny hit, o który pytają widzowie spotu. Co to za piosenka? Odpowiedź znajdziecie już teraz na ESKA.pl

3 godz. 43 min.
Matura 2017 z polskiego - najgorsze odpowiedzi, nie popełnij tych błędów!

Matura 2017 z polskiego - najgorsze odpowiedzi, nie popełnij tych błędów!

Prawie każdemu z nas zdarza popełnić czasem jakiś błąd i zazwyczaj Niestety na maturze z języka polskiego pomyłki i literówki nie ujdą nikomu płazem. 

3 godz. 46 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy