Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany

Zdjęcie z artykułu: Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany Pierwsze bociany na Podlasiu; pixabay.com/blickpixel/CC0
Ilustracja do artykułu Idzie do nas wiosna? Na Podlasie przyleciały pierwsze bociany

W tym roku bociany przyleciały wcześniej, niż przed rokiem. Symbol nadchodzącej wiosny pojawiły się już między innymi w okolicach Bociek i Łomży. 

Charakterystycznie opierzony biało-czarny ptak o długim czerwonym dziobie i tak samo zabarwionych cienkich nogach do Polski wraca na wiosnę i odlatuje późnym latem, gdy dni stają się co raz bardziej chłodne. W kulturze zakorzeniło się więc przekonanie, że powrót bociana oznacza zbliżające się ciepłe i słoneczne dni.

W tym roku, oprócz bociana także inne ptaki pojawiły się wcześniej: żurawie, gęsi, skowronki czy czajki. Może zwiastować szybkie nadejście wiosny.

Z prowadzonych od lat przez służby meteorologiczne obserwacji fenologicznych wynika, że ogromna większość ptaków przylatuje do nas przed 10 kwietnia. Najwcześniej w ostatnich latach bocian pojawił się w okolicach Łomży w 2008 roku. Przyleciał wtedy 4 marca. 

>>> Nowe ścieżki rowerowe w Białymstoku. Sprawdź gdzie powstaną

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia od ESKA INFO

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dee Dee znalazła Wojtka, ale cały romantyzm prysnął

Dee Dee znalazła Wojtka, ale cały romantyzm prysnął

Dziewczyna szukająca polskiego chłopaka w internecie dojechała do Polski! O co dokładnie chodziło w filmiku? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl

22 marca 2017, 23:49
Popek x Sobota x Matheo - cyrk, hala sportowa i tor rajdowy w teledysku Bajka! ZDJĘCIA

Popek x Sobota x Matheo - cyrk, hala sportowa i tor rajdowy w teledysku Bajka! ZDJĘCIA

Popek, Sobota i Matheo w nowym teledysku pokazują 'bajkę' ciekawych ludzi! Zdjęcia z klipu do obejrzenia - tylko na ESKA.pl!

22 marca 2017, 20:32
Cenzura na YouTube: co to jest Restricted Mode?

Cenzura na YouTube: co to jest Restricted Mode?

YouTube przeprasza za blokowanie filmów o tematyce LGBT w trybie ograniczonego dostępu. Jak do tego doszło i o co dokładnie chodzi w Restricted Mode?

22 marca 2017, 19:35
Eurowizja 2017: reprezentantka Rosji jednak nie wystąpi w Kijowie!

Eurowizja 2017: reprezentantka Rosji jednak nie wystąpi w Kijowie!

Reprezentantka Rosji na Eurowizji 2017 nie wystąpi w Kijowie. Dlaczego Julia Samoylova nie może wziąć udziału w finale konkursu na Ukrainie?

22 marca 2017, 17:08

Podpisz Oświadczenie Woli - możesz uratujesz komuś życie ...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy