Białystok: Wandale zdemolowali część przedszkola na Dojlidach [ZDJĘCIA]

Wandale w przedszkolu 4 Wandale w przedszkolu [ZDJĘCIA]
Wandale w przedszkolu / Puszczyk, Facebook.com
Ilustracja do artykułu: Białystok: Wandale zdemolowali część przedszkola na Dojlidach [ZDJĘCIA]

Porozcinany namiot, zniszczone meble i pomoce dydaktyczne  - tak po sobotniej (13.05) nocy wygląda baza terenowa w białostockim przedszkolu Puszczyk. Ktoś zdewastował miejsce do zabawy i nauki dla dzieci. 

Puszczyk to białostockie przedszkole na skraju lasu, gdzie pod gołym niebem dzieci bawią się, uczą i poznają świat. Cały namiot - jedyne schronienie dzieci, został pocięty i porozrywany z każdej strony. Meble i pomoce dydaktyczne zniszczone i porozrzucane.

Nikt nie spodziewał się, że po sobotniej nocy przedszkolaki z  Puszczyka nie będą mogły już bawić się i uczyć w tym miejscu. Zagospodarowany plac białostockiego leśnego przedszkola na Dojlidach powstał wyłącznie dzięki zaangażowaniu i wkładowi finansowemu rodziców. 

- Dwa lata ciężkiej pracy, ale i entuzjazmu, nadziei i radości z obserwowania jak fantastycznie rozwijają się nasze dzieci i jakie są szczęśliwe w Puszczyku... Wszystko zostało zniweczone w jednej chwili. Ciężko jeszcze ocenić dokładne straty, bo na miejscu działania prowadzi policja. Wiemy natomiast na pewno, że Puszczyki zostały bez dachu nad głową - mówi Dorota Zaniewska, twórczyni i  Współzałożycielka Puszczyka. 

Policja poszukuje świadków całego zdarzenia. Jeżeli ktoś dysponuje informacjami o sprawcach tego aktu wandalizmu, proszony jest o kontakt.

>>> Wiemy, kto wygrał 5. PKO Białystok Półmaraton. Zobaczcie relację z wydarzenia [ZDJĘCIA]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sigala i... tajemnicza gwiazda na ESKA Music Awards

Sigala i... tajemnicza gwiazda na ESKA Music Awards

Sigala kolejną gwiazdą ESKA Music Awards 2017! W dodatku genialny DJ zapowiada niespodziankę, specjalnie dla widzów ESKA Music Awards 2017. Jaką?

28 min
Ewa Farna jako dziecko w teledysku Bumerang! [VIDEO]

Ewa Farna jako dziecko w teledysku Bumerang! [VIDEO]

Bumerang - nowa piosenka Ewy Farnej niesie za sobą mocne przesłanie! Trzeba być cierpliwym i pamiętać, że nasze czyny wracają, jak bumerang. Zobaczcie teledysk już teraz na ESKA.pl!

2 godz. 16 min.
Paulina Przybysz - Dzielne Kobiety: premiera singla i teledysku

Paulina Przybysz - Dzielne Kobiety: premiera singla i teledysku

Paulina Przybysz prezentuje nowy singiel pt. Dzielne Kobiety, który zapowiada autorski solowy album artystki, wydany po raz pierwszy pod jej własnym nazwiskiem.   

2 godz. 39 min.
KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 - TRANSMISJA. Gdzie oglądać KSW na Narodowym za darmo?

KSW 39 na żywo 27 maja! Transmisja będzie udostępniona za darmo? Gdzie szukać streamów? Ściągę dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć KSW na Narodowym - podrzucamy na ESKA.pl!

2 godz. 48 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy