Białystok: Wandale zdemolowali część przedszkola na Dojlidach [ZDJĘCIA]

Wandale w przedszkolu 4 Wandale w przedszkolu [ZDJĘCIA]
Wandale w przedszkolu / Puszczyk, Facebook.com
Ilustracja do artykułu: Białystok: Wandale zdemolowali część przedszkola na Dojlidach [ZDJĘCIA]

Porozcinany namiot, zniszczone meble i pomoce dydaktyczne  - tak po sobotniej (13.05) nocy wygląda baza terenowa w białostockim przedszkolu Puszczyk. Ktoś zdewastował miejsce do zabawy i nauki dla dzieci. 

Puszczyk to białostockie przedszkole na skraju lasu, gdzie pod gołym niebem dzieci bawią się, uczą i poznają świat. Cały namiot - jedyne schronienie dzieci, został pocięty i porozrywany z każdej strony. Meble i pomoce dydaktyczne zniszczone i porozrzucane.

Nikt nie spodziewał się, że po sobotniej nocy przedszkolaki z  Puszczyka nie będą mogły już bawić się i uczyć w tym miejscu. Zagospodarowany plac białostockiego leśnego przedszkola na Dojlidach powstał wyłącznie dzięki zaangażowaniu i wkładowi finansowemu rodziców. 

- Dwa lata ciężkiej pracy, ale i entuzjazmu, nadziei i radości z obserwowania jak fantastycznie rozwijają się nasze dzieci i jakie są szczęśliwe w Puszczyku... Wszystko zostało zniweczone w jednej chwili. Ciężko jeszcze ocenić dokładne straty, bo na miejscu działania prowadzi policja. Wiemy natomiast na pewno, że Puszczyki zostały bez dachu nad głową - mówi Dorota Zaniewska, twórczyni i  Współzałożycielka Puszczyka. 

Policja poszukuje świadków całego zdarzenia. Jeżeli ktoś dysponuje informacjami o sprawcach tego aktu wandalizmu, proszony jest o kontakt.

>>> Wiemy, kto wygrał 5. PKO Białystok Półmaraton. Zobaczcie relację z wydarzenia [ZDJĘCIA]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie 2017 - data, bilety

Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie 2017 - data, bilety

Bilety na najbardziej roztańczony festiwal w Polsce już w sprzedaży! Ostróda Festiwal po raz kolejny będzie wydarzeniem muzycznym roku, a wszystko już 28 i 29 lipca w Czerwonych Koszarach!

2 godz. 38 min.
Wataha 2: kiedy premiera? Obsada, zwiastun

Wataha 2: kiedy premiera? Obsada, zwiastun

Wataha 2 - poznaliśmy datę premiery nowych odcinków jednego z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. Sprawdź szczegóły drugiego sezonu hitowej produkcji HBO.

4 godz. 14 min.
Mecz Legia - Sandecja 29.07.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Legia - Sandecja 29.07.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Legia - Sandecja 29 lipca jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wywołuje sporo emocji. Wszystko za sprawą sędziego, który pochodzi z...Warszawy. Gdzie obejrzeć mecz? Będzie transmisja TV i ONLINE?

4 godz. 43 min.
Sarahah - co to jest? Aplikacja hitem lata 2017!

Sarahah - co to jest? Aplikacja hitem lata 2017!

Sarahah to nowa najpopularniejsza aplikacja. Co to jest Sarahah i co ma wspólnego ze Snapchatem? Czy jest bezpieczna? Sprawdzamy, o co chodzi!

5 godz. 9 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy