Białystok: Noworodek na sali obserwacyjnej w plastikowej wanience? W sieci aż zawrzało!

Na Facebooku aż zawrzało po opublikowaniu przez internautę dwóch zdjęć z białostockiego szpitala. Na fotografiach dzieci leżą w plastikowej wanience na parapecie.  

Zdjęcia przedstawiają salę obserwacyjną noworodków w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Śniadeckiego w Białymstoku. Fotografie znalazły się na fanpage "Spotted: Białystok". Po ich publikacji w internecie aż zawrzało, a użytkownicy nie kryją oburzenia. W niespełna dwie godziny post udostępniono ponad tysiąc razy.

- Jestem oburzona! Czy już tak będzie? Czy tak można traktować nas? Nie tylko matek, które lezą w szpitalu, ale i ojców, którzy czekają 9 miesięcy na narodziny najpiękniejszego daru, Dziecka. Tymczasem w naszym szpitalu: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Śniadeckiego. 25 pacjentek !! 25 noworodków. 4 położne. Kilkoro dzieci jest po porodzie rozdzielonych z rodzicami. Dzień i noc spędzają bez mamy. Czasem 2 obcych sobie dzieci lezą w 1 łóżeczku. Czasem w WANIENCE. Szpitala nie stać na godne zajęcie się bezbronnymi noworodkami? Mama po trudach porodu leży piętro wyżej od swojego maleństwa.. Ma utrudnione karmienie piersią, budowanie więzi. DZIECKO POWINNO BYĆ Z MATKĄ!! A tymczasem co? Szpital bierze taka ilość osób, żeby otrzymać jak najwięcej pieniędzy. To jest coś strasznego! A może wystarczy informacja? Szpital jest przepełniona i Pani z dzieckiem będą tak traktowani, wiec proszę o przejechanie do innego szpitala. Załączam zdjęcie i proszę o wstawianie #tematdlauwagi , aby w końcu ktoś się zajął słuszną sprawą - pisze jedna z internautek na Spotted:Białystok.

Do sprawy odniosła się Grażyna Pawelec z administracji szpitala. W rozmowie z Radiem Białystok przekonuje, że opisana w internecie sytuacja była incydentalna i to lekarz decydował o przyjęciu rodzących pacjentek Pawelec przyznaje, że obecność dwójki dzieci w jednym łóżeczku była jednie chwilowa - drugie dziecko czekało na swoje łóżeczko. Zapewnia też, że taka sytuacja nie zagrażała zdrowiu dzieci, a opieka szpitala jest fachowa.

Czekamy na oficjalne stanowisko szpitala w tej sprawie. 

>>> Białystok: Pomysłowość oszustów nie zna granic. Jaką teraz wymyślili metodę?

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy