Białystok: Noworodek na sali obserwacyjnej w plastikowej wanience? W sieci aż zawrzało!

Na Facebooku aż zawrzało po opublikowaniu przez internautę dwóch zdjęć z białostockiego szpitala. Na fotografiach dzieci leżą w plastikowej wanience na parapecie.  

Zdjęcia przedstawiają salę obserwacyjną noworodków w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Śniadeckiego w Białymstoku. Fotografie znalazły się na fanpage "Spotted: Białystok". Po ich publikacji w internecie aż zawrzało, a użytkownicy nie kryją oburzenia. W niespełna dwie godziny post udostępniono ponad tysiąc razy.

- Jestem oburzona! Czy już tak będzie? Czy tak można traktować nas? Nie tylko matek, które lezą w szpitalu, ale i ojców, którzy czekają 9 miesięcy na narodziny najpiękniejszego daru, Dziecka. Tymczasem w naszym szpitalu: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Śniadeckiego. 25 pacjentek !! 25 noworodków. 4 położne. Kilkoro dzieci jest po porodzie rozdzielonych z rodzicami. Dzień i noc spędzają bez mamy. Czasem 2 obcych sobie dzieci lezą w 1 łóżeczku. Czasem w WANIENCE. Szpitala nie stać na godne zajęcie się bezbronnymi noworodkami? Mama po trudach porodu leży piętro wyżej od swojego maleństwa.. Ma utrudnione karmienie piersią, budowanie więzi. DZIECKO POWINNO BYĆ Z MATKĄ!! A tymczasem co? Szpital bierze taka ilość osób, żeby otrzymać jak najwięcej pieniędzy. To jest coś strasznego! A może wystarczy informacja? Szpital jest przepełniona i Pani z dzieckiem będą tak traktowani, wiec proszę o przejechanie do innego szpitala. Załączam zdjęcie i proszę o wstawianie #tematdlauwagi , aby w końcu ktoś się zajął słuszną sprawą - pisze jedna z internautek na Spotted:Białystok.

Do sprawy odniosła się Grażyna Pawelec z administracji szpitala. W rozmowie z Radiem Białystok przekonuje, że opisana w internecie sytuacja była incydentalna i to lekarz decydował o przyjęciu rodzących pacjentek Pawelec przyznaje, że obecność dwójki dzieci w jednym łóżeczku była jednie chwilowa - drugie dziecko czekało na swoje łóżeczko. Zapewnia też, że taka sytuacja nie zagrażała zdrowiu dzieci, a opieka szpitala jest fachowa.

Czekamy na oficjalne stanowisko szpitala w tej sprawie. 

>>> Białystok: Pomysłowość oszustów nie zna granic. Jaką teraz wymyślili metodę?

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

23 czerwca 2017, 17:39
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

23 czerwca 2017, 17:25
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

23 czerwca 2017, 17:06
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

23 czerwca 2017, 16:46
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy