Szybsze i łatwiejsze połączenie do Warszawy już za dwa lata

Zdjęcie z artykułu: Szybsze i łatwiejsze połączenie do Warszawy już za dwa lata Budowa drogi do Warszawy; UM Białystok
Ilustracja do artykułu Szybsze i łatwiejsze połączenie do Warszawy już za dwa lata

Dzięki inwestycji obejmującej budowę węzła Porosły białostoczanie zyskają łatwiejsze i szybsze połączenie z Warszawą. Prace rozpoczną się pod koniec 2017 lub na początku 2018 roku.   

Na realizację inwestycji Węzeł Porosły Unia Europejska przeznaczyła 172,5 mln zł. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wynosi 203,5 mln zł. Prawdopodobnie rozpoczęcie prac nastąpi pod koniec 2017 roku lub na początku 2018 roku. Inwestycja potrwa dwa lata.

W ramach inwestycji powstaną dwupoziomowe skrzyżowania, rozjazdy, wiadukt nad torami, zostanie przebudowany odcinek ul. Jana Pawła II. Ponadto zapewnione zostaną drogi serwisowe, wiadukty i inne elementy infrastruktury drogowej, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i chodniki. Dzięki tej inwestycji nastąpi połączenie drogi wlotowej z Warszawy z Trasą Generalską. Będzie to możliwe po przebudowie 800 m fragmentu ul. Kleeberga.

>>> Uwaga, utrudnienia drogowe na Dziesięcinach i ul. Skorupskiej!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

29 min
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

1 godz. 15 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

2 godz. 19 min.
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

2 godz. 41 min.

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź!! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy