Jak będzie wyglądała Trasa Niepodległości? Zobaczcie WIZUALIZACJE!

Trasa Niepodległości 3 Trasa Niepodległości
Trasa Niepodległości / bialystok.pl
Ilustracja do artykułu: Jak będzie wyglądała Trasa Niepodległości? Zobaczcie WIZUALIZACJE!

Dwujezdniowa droga z kładkami dla rowerzystów, dwupoziomowe skrzyżowania, tunele, wiadukty oraz ekrany akustyczne - tak została zaprojektowana Trasa Niepodległości. Chcecie zobaczyć jak to wszystko będzie wyglądać? Mamy dla was wizualizacje!

Trasa Niepodległości to zachodnia obwodnica Białegostoku, która będzie zaczynać się na skrzyżowaniu z aleją Jana Pawła II i Narodowych Sił Zbrojnych - następnie przebiegając przez osiedla Leśna Dolina, Zielone Wzgórza i Nowe Miasto zakończy swój bieg na ulicy Wiadukt.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną między innymi dwie jezdnie, ścieżki rowerowe oraz kładki dla pieszych i cyklistów. Ponadto powstaną tunele, wiadukty, a także jedenaście dwupoziomowych skrzyżowań, przy czym główny ruch ma być podziemny. 

Budowa tej trasy to liczne korzyści dla mieszkańców miasta

 

Mieszkańcy zyskają przede wszystkim wygodny przejazd między odległymi osiedlami bez konieczności wjazdu do centrum miasta, nową przeprawę przez tory kolejowe, która odciąży tunel im. gen. A.E. Fieldorfa „Nila” oraz szybki i komfortowy objazd centrum Białegostoku od zachodu. 

Trasa Niepodległości ma być gotowa jesienią 2018 roku. Jej koszt to ponad 350 milionów złotych. Blisko 270 milionów pochodzi z programu Polska Wschodnia.

ZOBACZ WIDEO:

>>> Sterty śmieci z białostockich lasów nareszcie znikną? Sprawdź co się z nimi stanie!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź!! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy