Jak będzie wyglądała Trasa Niepodległości? Zobaczcie WIZUALIZACJE!

Trasa Niepodległości 3 Trasa Niepodległości
Trasa Niepodległości / bialystok.pl
Ilustracja do artykułu: Jak będzie wyglądała Trasa Niepodległości? Zobaczcie WIZUALIZACJE!

Dwujezdniowa droga z kładkami dla rowerzystów, dwupoziomowe skrzyżowania, tunele, wiadukty oraz ekrany akustyczne - tak została zaprojektowana Trasa Niepodległości. Chcecie zobaczyć jak to wszystko będzie wyglądać? Mamy dla was wizualizacje!

Trasa Niepodległości to zachodnia obwodnica Białegostoku, która będzie zaczynać się na skrzyżowaniu z aleją Jana Pawła II i Narodowych Sił Zbrojnych - następnie przebiegając przez osiedla Leśna Dolina, Zielone Wzgórza i Nowe Miasto zakończy swój bieg na ulicy Wiadukt.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną między innymi dwie jezdnie, ścieżki rowerowe oraz kładki dla pieszych i cyklistów. Ponadto powstaną tunele, wiadukty, a także jedenaście dwupoziomowych skrzyżowań, przy czym główny ruch ma być podziemny. 

Budowa tej trasy to liczne korzyści dla mieszkańców miasta

 

Mieszkańcy zyskają przede wszystkim wygodny przejazd między odległymi osiedlami bez konieczności wjazdu do centrum miasta, nową przeprawę przez tory kolejowe, która odciąży tunel im. gen. A.E. Fieldorfa „Nila” oraz szybki i komfortowy objazd centrum Białegostoku od zachodu. 

Trasa Niepodległości ma być gotowa jesienią 2018 roku. Jej koszt to ponad 350 milionów złotych. Blisko 270 milionów pochodzi z programu Polska Wschodnia.

ZOBACZ WIDEO:

>>> Sterty śmieci z białostockich lasów nareszcie znikną? Sprawdź co się z nimi stanie!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

23 czerwca 2017, 17:39
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

23 czerwca 2017, 17:25
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

23 czerwca 2017, 17:06
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

23 czerwca 2017, 16:46
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy