Białystok: Bezimienna ulica położona w granicach osiedli Jaroszówka i Wygoda ma nowego patrona - Jakuba Szapiro

Zdjęcie z artykułu: Białystok: Bezimienna ulica położona w granicach osiedli Jaroszówka i Wygoda ma nowego patrona - Jakuba Szapiro Ulica Jakuba Szapiro; bialystok.pl
Ilustracja do artykułu Białystok: Bezimienna ulica położona w granicach osiedli Jaroszówka i Wygoda ma nowego patrona - Jakuba Szapiro

Jedna z uli w Białymstoku ma nowego patron - Jakuba Szapiro. Jest to droga położona pomiędzy ul. Jana Krzysztofa Kluka i Franciszka Malinowskiego.      

Nadanie jej nazwy podyktowane było koniecznością przyporządkowania numerów budynkom, które powstają przy tej ulicy. W 2012 r., na wniosek Białostockiego Towarzystwa Esperantystów, do istniejącego w Urzędzie Miejskim „Wykazu proponowanych nazw ulic i placów miasta Białegostoku” zostało dopisane nazwisko postaci ważnej dla historii naszego miasta  - Jakuba Szapiro. 

Prezydent Białegostoku postanowił skorzystać z tego wykazu i poprzez uczynienie Jakuba Szapiro patronem nienazwanej dotąd ulicy – przypomnieć mieszkańcom tę wybitną postać. Jego wniosek miesiąc temu poprali miejscy radni.

Jakub Szapiro to Urodzony w Białymstoku 29 października 1897 r. dziennikarz, literat, nauczyciel i animator teatru. Był jednocześnie jednym z najbardziej znanych na świecie polskich esperantystów.

>>> Dzień Dziecka w Białymstoku: Mnóstwo atrakcji dla maluchów [WYDARZENIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź!! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy