Białystok: Bezimienna ulica położona w granicach osiedli Jaroszówka i Wygoda ma nowego patrona - Jakuba Szapiro

Zdjęcie z artykułu: Białystok: Bezimienna ulica położona w granicach osiedli Jaroszówka i Wygoda ma nowego patrona - Jakuba Szapiro Ulica Jakuba Szapiro; bialystok.pl
Ilustracja do artykułu Białystok: Bezimienna ulica położona w granicach osiedli Jaroszówka i Wygoda ma nowego patrona - Jakuba Szapiro

Jedna z uli w Białymstoku ma nowego patron - Jakuba Szapiro. Jest to droga położona pomiędzy ul. Jana Krzysztofa Kluka i Franciszka Malinowskiego.      

Nadanie jej nazwy podyktowane było koniecznością przyporządkowania numerów budynkom, które powstają przy tej ulicy. W 2012 r., na wniosek Białostockiego Towarzystwa Esperantystów, do istniejącego w Urzędzie Miejskim „Wykazu proponowanych nazw ulic i placów miasta Białegostoku” zostało dopisane nazwisko postaci ważnej dla historii naszego miasta  - Jakuba Szapiro. 

Prezydent Białegostoku postanowił skorzystać z tego wykazu i poprzez uczynienie Jakuba Szapiro patronem nienazwanej dotąd ulicy – przypomnieć mieszkańcom tę wybitną postać. Jego wniosek miesiąc temu poprali miejscy radni.

Jakub Szapiro to Urodzony w Białymstoku 29 października 1897 r. dziennikarz, literat, nauczyciel i animator teatru. Był jednocześnie jednym z najbardziej znanych na świecie polskich esperantystów.

>>> Dzień Dziecka w Białymstoku: Mnóstwo atrakcji dla maluchów [WYDARZENIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

23 czerwca 2017, 17:39
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

23 czerwca 2017, 17:25
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

23 czerwca 2017, 17:06
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

23 czerwca 2017, 16:46
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy